Загальнi новини
Загальнi новини
25-Dec-2010
Проїзд у тролейбусах подорожчає

Найближчим часом хмельничанам доведеться сплачувати за проїзд у тролейбусах одну гривню. Влада запевняє, що підвищення тарифу є соціально обґрунтованим. Тема підвищення тарифів вже декілька місяців на вустах у хмельничан. Ще у березні цього року начальник комунального підприємства Хмельницькелектротранс Володимир Максимов розповідав, що вартість проїзду у міському транспорті потрібно негайно підвищувати, адже підприємство працює собі у збиток. Проте цього не відбулося. . "Документи вже розроблені, і підвищення тарифів має відбутися найближчим часом, - запевнив Володимир Максимов. - Розрахунки до Хмельницької міської ради ми подали ще два тижні тому. Чекаємо погодження з Міністерства транспорту та зв'язку, а також економіки. Після проведення громадських слухань проїзд у тролейбусах підвищиться до однієї гривні. Дану інформацію підтвердив і заступник міського голови Олександр Вінніков:
- Це питання економічне, а не політичне. Відсутність субвенцій з державного бюджету та підвищення послуг (електроенергії на 6%) змушують підприємство підняти тариф до однієї гривні. Це рішення є соціально обґрунтованим. Манна небесна була лише раз у житті людства, і працювати собі у збиток жодне підприємство не буде. До того ж, мова йде не про розвиток, а про утримання Електротрансу.
Олександр Федорович запевнив, що до офіційного підняття проїзду у місцевому транспорті, відбудуться громадські слухання, на які будуть запрошені усі бажаючі та вислухано думку кожного. За словами Володимира Максимова, неабияку допомогу підприємству надає міська влада. "За перше півріччя з міського бюджету на погашення заробітної плати для працівників підприємства було направлено 2,5 мільйони гривень, - розповів він. На відміну від міськвиконкому, держава не досить лояльно ставиться до комунального підприємства Хмельницькелектротранс. - На погашення проїзду пільговиків держава заборгувала 4,354 мільйони гривень за поточний рік. Також 600 тисяч гривень боргу висить за 2009 рік. Погано йдуть справи з виплатою державних субвенцій, - розповів Володимир Ярославович. До речі, підняття тарифів у комунальному транспорті у всіх сусідніх областях відбулося вже давно. У Житомирі, Тернополі та Вінниці проїзд у тролейбусах коштує гривню. Ціна ж у маршрутних таксі становить півтори гривні крім Житомира, де проїзд в пижиках коштує 1,25 гривень."
Інформаційна служба газети "Діловий тижневик "ВСІМ".