Загальнi новини
Останні новини
01-Feb-2012
Проведено підсумки 2011 року

Надійне сполучення між усіма мікрорайонами міста забезпечує громадський транспорт.
За інформацією управління транспорту та зв'язку міської ради, яке координує роботу комунальних підприємств, що надають хмельничанам і гостям нашого міста послуги з пасажирських перевезень, щоденно на маршрути Хмельницького виходить близько 80 тролейбусів і 13 автобусів комунального підприємства "Електротранс" та в середньому 390 мікроавтобусів, які працюють в режимі маршрутних таксі.
Хмельницьке комунальне підприємство "Електротранс" за 2011 рік забезпечило пасажирські перевезення електротранспортом на 19 маршрутах. У робочі дні в першу зміну виходило на маршрути 80 тролейбусів, у другу зміну - 70 одиниць екологічно чистого транспорту. Від вересня кількість тролейбусів збільшено до 82 у першу зміну і до 72 одиниць . у другу.
Автотранспортом підприємства були забезпечені пасажирські перевезення на 10 маршрутах, в робочі дні випускалось 13 автобусів. Додатково один автобус працює в режимі маршрутного таксі на маршруті 50 "М'ясокомбінат - ІІМС-250".
За 2011 рік тролейбусами і автобусами підприємства перевезено 44,5 млн. пасажирів, що на 3,5 млн. пасажирів менше, ніж за відповідний період минулого року. Зменшення обсягів перевезень виникло за рахунок зменшення кількості пасажирів, які зобов'язані оплачувати за проїзд, на 1,7 млн. чоловік, що погіршує фінансовий стан підприємства.
За перевезення пасажирів пільгових категорій, які не сплачують за проїзд, підприємство з державного бюджету повинно було отримати згідно розрахунків в 2011 році 23975 тис. грн., а отримало лише 64,2% від цієї суми. Неповне фінансування безоплатного проїзду окремих категорій є основною причиною збитковості підприємства. З міського бюджету за 2011 рік проведено відшкодування пільгового проїзду окремих категорій громадян (в межах кошториснихпризначень) на загальну суму 881,0 тис. грн..
Підприємство отримало фінансову підтримку в сумі 5,0 млн, грн., яка направлена на виплату заробітної плати працівникам підприємства та відрахувань до Пенсійного фонду.
Крім перевезення пасажирів підприємство надає інші додаткові послуги, а саме: оренда приміщення; зовнішня реклама на тролейбусах, опорах контактної мережі; внутрішня реклама в тролейбусах; автопослуги населенню і організаціям; харчування в їдальні підприємства тощо.
Для підтримання технічної готовності тролейбусів проводяться всі види обслуговувань і середні ремонти. За 2011 рік проведено 19 середніх ремонтів. На даний час відпрацювали нормативний строк експлуатації 91,7% тролейбусів і 40% автобусів.
Рішенням п'ятої сесії на 2011 рік заплановано на придбання автошин - 98,952 тис. грн. та кузова І комплектності - 737,4 тис. грн. Кузов надійшов на підприємство в жовтні, а з листопада оновлений тролейбус Хе 240 працює на маршрутах міста. Загальна вартість придбання кузова склала 999,6 тис. грн., в т.ч. 737,4 тис. грн. (кошти міського бюджету) і 262,2 тис. грн. (кошти підприємства).
На виконання Програми енергозбереження на підприємстві були встановлені 2 котли, які працюють на твердому паливі, а робота котельної на газу була обмежена. Крім того, в багатьох побутових приміщеннях замінені вікна на енергозберігаючі.
Здійснюється постійний контроль за роботою електро- та автотранспорту через систему диспетчерських пунктів та відділу безпеки руху.
З метою покращення умов для очікування пасажирами транспорту, проводиться поточний, капітальний ремонти існуючих зупинок та павільйонів та їх прибирання,
На підприємстві працює їдальня, буфет. Для проживання працюючих надається гуртожиток.
Комунальне підприємство по організації роботи міського пасажирського транспорту забезпечує організацію перевезення пасажирів на 42 маршрутах міста, де щоденно працює в середньому 390 мікроавтобусів.
В результаті проведених конкурсів на заміщення вільних графіків руху на маршрутах міста у січні та квітні 2011 року (винесено 117 графіків), парк оновлено на 32 одиниці транспорту.
Працівниками комунального підприємства щоденно проводиться передрейсовий технічний огляд транспортних засобів та медичний огляд водіїв. Контролерами підприємства щоденно здійснюється контроль на лінії за дотриманням правил перевезень пасажирів та дотриманням правил дорожнього руху водіями транспортних засобів, за відповідний період проведено 194 перевірки, складено 84 акти про адміністративні порушення.
Кожного кварталу з перевізниками та бригадирами маршрутів проводиться роз'яснювально-виховна робота по вивченню Правил надання послуг. В маршрутах заборонена музика .блатного" жанру та заборонено водіям палити під час руху автобуса.
Згідно із рішенням виконавчого комітету в кінці 2008 року на баланс комунального підприємства передано гаражний комплекс на вул. О.Кобилянської, 19, з якого на маршрути міста щоденно відправляються 120 автомобілів. Проводиться щоденний медичний огляд водіїв та технічний огляд автомобілів, а також надаються послуги автостоянки. Станом на 01.12.2011р. укладено 70 договорів на зберігання 91 автомобіля. В 2011 році на гаражному комплексі на вул. О.Кобилянської, 19 виконано: замінено зношене електрообладнання (500 грн.); обладнано перильним металевим огородженням естакади; оглядові канави та естакади оснащено направляючими ребордами та розсікачами та встановлені перехідні містки;
Відповідно до рішення виконавчого комітету .Про передачу з балансу житлово -експлуатаційної контори 7 на баланс комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту автомобільної стоянки на вул. М. Рибалка, 78. надаються послуги автостоянки. Станом на 1 жовтня 2011 р. укладено 209 договорів на зберігання 252 автомобілів. Проводиться щоденний медичний огляд водіїв та технічний огляд автомобілів. Станом на 01.12.2011р. з диспетчерського пункту на маршрути міста щоденно відправляються 213 автомобілів.
Згідно з рішенням виконавчого комітету .Про дозвіл па передачу обладнаних майданчиків з об'єктами нерухомого майна для припаркування транспортних засобів, з балансу управління житлово-комунального господарства на баланс комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту. на обладнаному майданчику на Львівському шосе,20 надаються послуги автостоянки.
З 2008 року комунальне підприємство по організації роботи міського пасажирського транспорту надає автостанційні послуги пасажирам і перевізникам на автостанції п'ятого класу, яка встановлена підприємством на території обладнаного майданчика підприємства по Львівському шосе, 25/1.
За рахунок інвесторів облаштовано автостанцію п'ятого класу на вул. Кам'янецькій, 24/1 В.
Відповідно до договору з комунальним підприємством з будівництва, ремонту та експлуатації доріг виконується робота по прибиранню 30 зупинок громадського транспорту міста.
В 2011 році за рахунок залучення інвесторів укладено 11 договорів на облаштування зупинок громадського транспорту.
Проведено поточний ремонт зупинок, які знаходяться на балансі підприємства.
Управлінням транспорту та зв'язку з метою вдосконалення пасажирсько-транспортної мережі м. Хмельницького, з 1 квітня 2011 року спільно з Національним університетом Львівська політехніка розпочата робота по вдосконаленню пасажирсько-транспортної системи м. Хмельницького на основі обстежень і аналізу пасажирських потоків та формування базової схеми руху громадського транспорту з визначенням кількості та пасажиромісткості транспортних засобів на маршрутах.
Так, 5 липня 2011 року в приміщенні міського будинку культури за участю доцента кафедри систем автоматизованого проектування, завідувача науково-дослідної лабораторії ГНДЛ-80 Національного університету Львівська політехніка , кандидата технічних наук Мазура Віталія Володимировича відбулись громадські слухання щодо формування пасажирсько-транспортної мережі міста Хмельницького. На слуханнях взяли участь 232 мешканці міста, пропозиції яких прийняті до уваги та використані в роботі.
24.11.2011р. виконавчим комітетом прийнято рішення 1246 Про затвердження переліків міських автобусних маршрутів загального користування та маршрутів міського електричного транспорту м. Хмельницького з необхідною кількістю транспортних засобів па них , яким передбачено збільшення кількості транспорту на тролейбусних маршрутах на 11 транспортних одиниць та зменшення кількості транспорту на автобусних маршрутах на 35 транспортних одиниць. Крім того, на центральних маршрутах перевага надана тролейбусним маршрутам.
22.12.2011р. виконавчим комітетом прийнято рішення 1373 Про визначення об'єктів конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому .
Управлінням транспорту та зв'язку з метою наповнення міського бюджету активізована робота з виводу з тіньової економіки діяльності підприємств, які надають послуги радіочастотного ефіру (служб таксі).
13.05.2011 року під головуванням першого заступника міського голови - Віннікова Олександра Федоровича проведено нараду з представниками служб таксі, за участю представників Державної податкової інспекції та Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому. За підсумками наради прийнято рішення провести комплексну перевірку діяльності підприємств та фізичних осіб, які надають послуги з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.
Працівниками управління транспорту та зв'язку за участю представників Державної автомобільної інспекції м. Хмельницького, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області та представників Західного управління Державної інспекції зв'язку в Хмельницькій області проведено комплексну перевірку діяльності підприємств та фізичних осіб, які надають послуги з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.
Під час перевірок зафіксовано порушення та складені протоколи адміністративного правопорушення в частині: надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі без оформлення документів визначених ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт , а саме: без ліцензії та ліцензійної картки - 30 протоколів адміністративного правопорушення (розмір штрафу складає від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян); порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також користування радіочастотним ресурсом України - 8 протоколів адміністративного правопорушення (розмір штрафу складає від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Протягом 2011 року управлінням транспорту та зв'язку проводилась системна робота щодо врегулювання питань в сфері розміщення базових станцій стільникового зв'язку на території міста.
На 4 сесії Хмельницької міської ради прийнято рішення Про затвердження Порядку погодження встановлення споруд електрозв'язку на території міста Хмельницького .
В грудні працівниками управління транспорту та зв'язку та обласної санітарно-епідеміологічної лабораторії проведено замір електромагнітного випромінювання антен стільникового зв'язку, розміщених на вул. Зарічанській, 30. На підставі висновків санітарно-епідеміологічної станції: густина потоку енергії електромагнітних випромінювань передавальних антен базових станцій не перевищує гранично допустимих рівнів відповідно вказаних вимог. Закритим акціонерним товариством Український мобільний зв'язок проведено демонтаж трьох антен стільникового зв'язку, розміщених за адресою: вул. Зарічанська, 30
На основі моніторингу проводилась роз'яснювальна робота з підприємцями, торговельні павільйони яких розміщені на зупинках громадського транспорту, щодо утримання їх в належному стані. За відповідний період складено 14 протоколів .Про адміністративне правопорушення..
Станом на сьогоднішній день проведена робота щодо ремонту та фарбування павільйонів для очікування пасажирами громадського транспорту.
- Пріоритетними для управління транспорту і зв'язку залишаться питання придбання тролейбусів за рахунок державного і міського бюджетів; створення умов для розвитку міського пасажирського транспорту.